Budowa placu zabaw jest emocjonującym przedsięwzięciem, ponieważ wybrany przez inwestora teren w przyszłości stanie się ulubionym miejscem zabaw dzieci. Do tego etapu trzeba więc włożyć dużą ilość pracy, odpowiednio wybrać miejsce oraz wszystkie urządzenia. Pierwszym etapem jest jednak stworzenie dobrego projektu, który spełnia wymagania klienta. Zadaniem producenta placów zabaw jest również dbałość o bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań.

onas
Producent placów zabaw: kompleksowa obsługa zlecenia

Plac zabaw powinien być ciekawy dla dzieci, funkcjonalny i dobrze wpisywać się w otoczenie. Urządzenia muszą spełniać określone normy obowiązujące w Polsce. MagicNets ma duże doświadczenie w zakresie projektowania i tworzenia od podstaw nawet dużych placów zabaw. Całość projektu musi być zgodna z praktykami projektowymi. Do praktyk zaliczymy np. ustawienie huśtawek z dala od furtek i ciągów komunikacyjnych, usytuowanie zjeżdżalni w kierunku innym niż południowy. Firma zaprojektuje więc funkcjonalny, ciekawy i w pełni bezpieczny plac zabaw. Zachowanie stref bezpieczeństwa jest bardzo ważne w przypadku wszystkich urządzeń. Producent placów zabaw zadba także o wybór odpowiedniej nawierzchni i roślin, które dopełnią przestrzeń.

Wybór urządzeń zabawowych: profesjonalne doradztwo producenta placów zabaw

Urządzenia zabawowe powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów i być wytrzymałe. Bardzo ważny jest sposób mocowania do podłoża oraz możliwość użytku publicznego. Wyposażenie placu zabaw powinno spełniać określone normy. Podczas wyboru sprzętów warto określić wiek dzieci korzystających z placu zabaw. MagicNets wspomoże klienta na każdym etapie od stworzenia projektu, wyboru elementów do realizacji inwestycji.

Etapy budowy placu zabaw

Pierwszym etapem jest wydzielenie terenu pod inwestycję i dokładne oczyszczenie placu. W niektórych przypadkach trzeba wyrównać powierzchnię i wywieźć gruz. Kolejny etap to ustalenie miejsc pod konkretn urządzenia i wytyczenie ścieżek. Na przygotowane fundamenty montujemy zabawki, lampy i wszelką małą architekturę. Następnie czas na nałożenie bezpiecznej nawierzchni, ogrodzenie terenu i zasadzenie roślin. Po tych czynnościach czas na odbiór placu zabaw i weryfikację pod względem spełnienia niezbędnych norm. Gotowy plac zabaw może przywitać pierwsze dzieci, które skorzystają z oferowanych urządzeń.