Place zabaw to miejsce, gdzie dzieci mogą się wyszaleć i wybawić. Kluczową kwestią, która interesuje rodziców jest jednak bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy. Place zabaw powinny posiadać atest i spełniać określone normy. Priorytetem MagicNets jest bezwzględne przestrzeganie wszystkich norm i poleganie na wieloletnim doświadczeniu. Firma oferuje profesjonalne place zabaw, które są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół.

certyfikaty

Certyfikowane place zabaw: jakie muszą spełniać warunki?

Profesjonalne place zabaw muszą spełnić rygorystyczne warunki. Wszystkie elementy są dokładnie sprawdzane pod względem wystąpienia ryzyka zakleszczenia części ciała dziecka. Sprawdzana jest wytrzymałość, stabilność, brak ostrych krawędzi oraz wyznaczenie stref bezpieczeństwa wokół urządzeń. Certyfikowane place zabaw muszą spełniać określone normy. Pierwszą z nich jest PN-EN 1176, która mówi o bezpieczeństwie urządzeń na placu zabaw. Druga to PN-EN 1177, która mówi o bezpiecznej nawierzchni wokół urządzeń. Bardzo ważna jest także jakość urządzeń. Wszystkie zabawki muszą być wykonane z odpowiednich tworzyw odpornych na negatywne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Do budowy bardzo często wykorzystuje się stal nierdzewną oraz inne wysokiej jakości materiały.

Profesjonalne place zabaw: bezpieczna nawierzchnia.

Dzieci podczas zabawy bardzo często biegają, dlatego jedną z kluczowych kwestii jest dobra nawierzchnia. Spełniająca normy bezpieczeństwa nawierzchnia ochroni dziecko przed skutkami ewentualnego upadku. Bezpieczeństwo jest kluczowe przede wszystkim obok urządzeń, które niosą ryzyko upadku, np. w przypadku piramid linowych. Najczęściej wybieranym rodzajem nawierzchni jest piasek lub żwir. Od niedawna stosuje się bardziej nowoczesne rozwiązania, np. nawierzchnię wylewaną. Ten rodzaj nawierzchni dobrze zamortyzuje upadek. Własności amortyzujące nawierzchni rosną wraz z jej grubością. W przypadku wysokich urządzeń stosuje się grubsze nawierzchnie. Wybór nawierzchni jest bardzo ważny, dlatego warto zaufać w tej kwestii doświadczonej firmie.

Wyposażenie placu zabaw z certyfikatem.

Certyfikowane place zabaw są wyposażone tylko w elementy posiadające odpowiednie atesty. Są to dokumenty wystawione przez instytucje atestujące i zaświadczające o spełnieniu wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Urządzenia powinny zatem być zgodne z normą PN-EN 1176, a nawierzchnia PN-EN 1177. Naszym klientom dostarczamy certyfikaty na całe urządzenia lub zestawy zabawowe. Możemy przedstawić również certyfikaty na konkretne elementy, np. siedziska huśtawek czy ślizg zjeżdżalni. Poszczególne urządzenia podlegają bowiem pod inne normy: zjeżdżalnie 1176-3, a huśtawki pod 1176-2. Oferowane urządzenia zostały prze certyfikowane przez Instytut Nadzoru Technicznego. Pamiętajmy, że certyfikacja wyrobów jest dobrowolna, a producenci nie mają obowiązku produkować zgodnie z normami. Wybierając sprzęty najlepszej jakości, wykażemy troskę o bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy. Firma MagicNets to duży wybór urządzeń zabawowych o najwyższej jakości.